15 Ocak 2013 Salı

Zümrüd-ü Anka Çocuk Oyununa Yusuf' un Tepkisi

çocuk tiyatrosu, tiyatro etkinlikleri
Başakşehir Belediyesinin tiyatro etkinliklerinden biri. 06.01.2013 de oynanan Zümrüd-ü Anka adlı oyundan kesitler. Saat 13:00 seansına Yusuf, biricik Annesi ve Ben girmiştik. Görevlilerden biri sahneye çıkıp sunum yapmaya başladığında Yusuf' un hayal dünyasında ne olduysa "-Ben sıkıldım. Gidelim burdan" demeye başladı. "-Olum bak şimdi oyun başlayacak" gibi laflar Yusuf' u sakinleştirmedi ve ağlamaya başladı. 

çocuk tiyatrosu oyunları
 Baktım insanlar rahatsız olacak çıkalım bari dedim. Merdivenlere geldiğimizde son bir ikna çabası ve yan koltukta oturan küçük bir kızın yardımıyla kalmaya ikna ettim. Koltuğumuza geçtik. Lakin perdeler açılmadan önce son anda gelen panik ile tekrar ağlasa da perdelerin açılması ve mekanın belirmesi ile sakinleşen Yusuf "- Baba biraz kalalım. Sıkılırsam çıkarız" dedi.
zümrüdü anka, çocuk oyunları
 Oyun biraz ilerleyince "-Baba ben sıkılmadım. Kalalım" dedi ve oyunu sonuna kadar izledik. Daha önceden (Yusuf 2,5 yaş civarında)  farklı bir oyuna gitmiş olsakta Yusuf' un hafızası o oyunu hatırlamadığı için bu oyunda epey zorluk çektik. Ama bundan sonrakiler oldukça eğlenceli geçeçek düşüncesindeyim.
başakşehir belediyesi çocuk tiyatrosu
 Babası ile birlikte gelen Hilal' e ve Annesi ile merdivenlerde oturan küçük kıza Yusuf' a destek oldukları için teşekkürü bir borç biliriz. Ayrıca oyuncu arkadaşlara etkinliklerinden dolayı teşekkürler.
etkinlikler, çocuk etkinlikleri


0 yorum:

Yorum Gönder

Blog Hakkında

Ebu Yusuf
İstanbul, Turkey
Yusuf 3,5 yaşında bir çocuk. Düz duvara tırmanan cinsten. Düşmeyi çok seviyor. O yüzden düşünce ağlamıyor sızlanmıyor. Kumral tenli, yakışıklı ve kirpikleri gökyüzüne değiyor. Sütü çok...DEVAMINI OKU
Profilimin tamamını görüntüle